dodano: 31 października 2017

Warsztaty by Wojtek

Na Warsztatach IMPRO:
Cieszyć będzie Cię porażka.
Gromkim śmiechem stres pokonasz!
Zaczniesz czujnym być jak ważka.
Przy nas spadnie Ci korona.
Poznasz mózgu swego siłę.
Znów zaufasz intuicji !
Kreowanie będzie miłe
Bez back up’u, czy też wizji!
Płakać będziesz, lecz ze śmiechu.
Poznasz jak być i mieć wsparcie !
Myśleć będziesz bez pośpiechu .
Zaczniesz rzucać żart po żarcie !
Pokochasz pracę w zespole.
Po stokroć wiedzę poszerzysz !
Odpuszczać, nauczysz się w porę.
I w końcu w siebie uwierzysz!

W ostatnich latach, dzięki telefonom komórkowym, bardzo mocno odciążyliśmy nasze mózgi. Przestaliśmy zapamiętywać numery telefonów, każde najprostsze obliczenia robimy na kalkulatorze w smartphonie, a większość nowych informacji zamiast zapamiętać, przetrawić i podzielić się nimi werbalnie z przyjaciółmi – po prostu wysyłamy link. To powoduje, że nasz mózg nie tylko się rozleniwia, ale i uwstecznia. Dla porównania, załóżmy, że przez 3 miesiące masz unieruchomioną rękę. Czy po tych 3 miesiącach Twoja ręka będzie równie sprawna jak przedtem? Niestety nie. Ręka będzie osłabiona, mięśnie zwiotczałe i jej ogólna sprawność na miernym poziomie. To samo się dzieje z naszym niećwiczonym „mięśniem kreatywności”.
Dlatego proponuję Wam nieszablonowe, bezstresowe i przezabawne zajęcia z IMPROWIZACJI TEATRALNEJ, gdzie będziecie mieli możliwość poćwiczyć swój MÓZG !
W obecnej kulturze, w której innowacyjność jest największą walutą, możliwość ćwiczenia i rozbudowania naszego „mięśnia kreatywności” jest po prostu bezcenna.
Komedia improwizacyjna jest formą teatru, w którym wszystko powstaje tu i teraz. Postaci, fabuła, otoczenie i wszystkie inne aspekty historii, powstają w tej właśnie chwili i nigdy się nie powtórzą. Impro to ćwiczenia usprawniające szybkość reakcji naszego mózgu, podzielności uwagi, refleksu oraz byciu tu i teraz. Odgrywając scenki jako prezes, Indianin czy gaździna, uczymy się aktywnie słuchać i przyjmować to co nas spotyka. Potrafimy zaakceptować inny punkt widzenia naszego partnera jednocześnie mając poczucie wewnętrznego komfortu bycia na scenie, bo przecież to nie my tak mówimy, tylko grana przez nas postać . Jeśli w tym momencie powiesz, ale ja nigdy nie chodziłem na zajęcia aktorskie i nawet nie lubię grać w kalambury. To tym bardziej te zajęcia są dla ciebie. Nie mając doświadczenia aktorskiego, nie masz się czym zasłonić, dlatego jedynym wyjściem będzie odwołanie się do tego kim jesteś i co masz do zaoferowania. Nie dość, że w końcu sam sobie uświadomisz ile masz atutów, do tego odkryjesz kilka nowych podczas warsztatów, a przede wszystkim poznasz lepiej samego siebie! A wszystko to w totalnie bezstresowej atmosferze, przeplatanej salwami śmiechu.
Gwarantuję Ci, że nie ma nic bardziej zaraźliwego jak oglądanie radosnych ludzi, którzy robią to, co kochają. Powiem więcej, pomimo tego, że program nauczania na warsztatach jest oparty na improwizacji, wszystkie lekcje impro mogą być śmiało stosowane w codziennym życiu.
Jest tylko jedno NIEBIEZPIECZEŃSTWO – zdobyte tu umiejętności oraz samoświadomość może niestety doprowadzić do bardziej zaangażowanego, bardziej satysfakcjonującego i szczęśliwego życia.

Warsztaty będą się odbywać raz w tygodniu (proponowany dzień wtorek)
w godz.: 18:30-21:30
w samym centrum Warszawy w “RZUT BERETEM” !

Zajęcia pojedyncze – 100zl
Karnet miesięczny : 350 zł

PIERWSZE ZAJĘCIA – GRATIS

Ilość miejsc ograniczona !!!

Kto pyta – nie szkodzi : abovojtek@gmail.com