Ab Ovo CV

Najważniejsze nasze dokonania czyli jak chcecie nas poznać i jam My chcemy abyście nas poznali. Co było dla nas ważne.

Jako grupa teatralna wystartowaliśmy jesienią 2010 roku w  słynnym, kultowym Klubie Harenda w Warszawie, gdzie sprawdzaliśmy na widowni nasze impro kroki. Granie w kultowych miejscach na mapie Warszawy stało się dla nas tradycją. Rok później  występowaliśmy w Chwila da Klub Zbigniewa Hołdysa, a  także w Piasecznie w Szarej Eminencji. Od 2011 roku staliśmy się gospodarzami pierwszego w Polsce festiwalu impro 321Impro w Konstancinie-Jeziornie, gdzie przed najbardziej przychylną publicznością ever sprawdzaliśmy nasze warsztatowe umiejętności , zdobywane pod okiem zagranicznych coachów.   Nasza zabawa z impro nabrała tempa w Klubie “WKRĘT” należącego do Leszka Lichoty. Tam tez rozpoczęliśmy nowe formy impro, gdzie obok kultowego już spektaklu “Publiczność rządzi” zaczęliśmy cykl  AB OVO VIPOVO czyli zapraszaliśmy do udziału w naszych improwizacjach m.in. Joanne Kołaczkowską, Artura Andrusa, Łukasza Jakóbiaka, Rafała Królikowskiego, Mariusza Drężka. Był też słynny Klub DZIK. W sezonie 2014/15 przygarnęło nas Kino Luna gdzie z powodzeniem graliśmy już wszystkie nasze formy impro.

Bardzo ważnym dla nas było sceniczne spotkanie z Kabretem Hrabi , które zaowocowało artystyczną przyjaźnią trwającą do dziś. Razem z Kabaretem mamy na koncie wspólnych kilka spektakli improwizowanych : “Ptyś”, “Szansa na improwizowaną piosenkę “, “Festiwal O’polskiej piosenki improwizowanej ”  czy  “Wielki Mecz Impro” ze specjalnym udziałem Artura Andrusa. W tym sezonie 2017/18 Mecze Impro będą grane w całej Polsce.

Jesienią 2016 roku Ab ovo zostało zaproszone do udziału w programie “Mów mi mistrzu” .  Jako doświadczeni improwizatorzy  byliśmy odpowiedzialni za naprowadzanie Gwiazd na wcześniej ustalony scenariusz, którego Gwiazdy nie znały, byliśmy autorami scenariuszy z udziałem Anity Sokołowskiej, Dody, Karola Strasburgera, Bartka Kasprzykowskiego, Andrzeja Młynarczyka, Joanny Koroniewskiej, Krzysztofa Kasy Kasowskiego i Leszka Stanka. (natomiast nie mieliśmy wpływu na kształt programu i jego koncepcję). Fragment programu dla TVP2  “Mów mi Mistrzu”   z Dodą  https://www.youtube.com/watch?v=r-9-_aQmlr0

Wiosną 2017 r w ramach projektu W-Arte Impro Show na zaproszenie Romy Gąsiorowskiej,  wraz z Kacprem Kuszewskim, Elą Romanowską, Anią Czartoryską-Niemczycką, Izą Lach, Adamem Fidusiewiczem i Leonem Borkowskim przygotowaliśmy musical improwizowany. W-ARTE IMPRO SHOW ( filmiki zapowiedzi )

W tym roku na 7 festiwalu 321 IMPRO razem z Kinoteatrem MUMIO zagraliśmy spektakl “Impro skrzydła wyobraźni czyli koncert piosenki przedmiotowej”, który jesienią będzie można zobaczyć na naszym kanale YT.
Obecnie można nas oglądać regularnie w kolejnym kultowym miejscu na mapie stolicy  czyli w  Klubie  Spatif w Warszawie
Trochę ważnych linków:

 

1. Będę grał cię w aucie – to nasza wersja Scetchshe
2. Piosenka ze spektaklu z Hybryd  “Hałas dla ztm”
3. Gra podwójny dubbing ze spektaklu z Hybryd
4. Cały spektakl w Hybrydach