dodano: 14 sierpnia 2018

Festiwal 321 impro Konstancin Jeziorna 2018

Oficjalna strona festiwalu 321impro.pl

W ostatni weekend wakacji, 25 i 26 sierpnia Konstanciński Dom Kultury ósmy raz organizuje Festiwal 321 Impro Festiwal ”Powrót do przyszłości”. Jest to jedyny teatralno-kabaretowy festiwal w Polsce, podczas którego publiczność decyduje o przebiegu spektakli, na żywo współtworząc je wraz z aktorami. Gwiazdami tegorocznej edycji będą m.in. Joanna Kołaczkowaska, Łowcy.B, Kacper Kuszewski, grupa Ab Ovo oraz Anna Czartoryska- Niemczycka.

Na festiwalu w Hugonówce pojawią się zarówno gwiazdy impro, jak i młodzi, utalentowani artyści. Już nie możemy się doczekać tych niepowtarzalnych dwóch sierpniowych dni, pełnych szalonych spektakli i niesamowitych gości. 25 i 26 sierpnia będzie kolejna, ósma już okazja aby się przekonać, za co tak bardzo cenimy sztukę impro.
Na naszym festiwalu wystąpią grupy: Afront z Warszawy grający Szekspira, Damy na Pany, BCA FLASH – młodzi panowie, którzy swoje pierwsze kroki stawiali w Konstancinie, Oranżada na miejscu, a także Comedy Impro Banda z Warszawy, Paptak z Wrocławia oraz Disco Girls z Bydgoszczy, które zabiorą nas w sobotni wieczór na improwizowaną dyskotekę z lat 80. Będzie też tradycyjnie Mecz Impro, który zostanie rozegrany pomiędzy gospodarzami festiwalu Teatrem Impro AB OVO a Łowcami.B. Ponadto zaproszenie przyjęli ulubieńcy publiczności: Joanna Kołaczkowska, Kacper Kuszewski oraz Anna Czartoryska-Niemczycka. W niedzielę festiwal zakończy „Music Impro Show” z udziałem znakomitych muzyków jazzowych: Rafał Stępień, Sebastian Stanny, Marcin Jadach, Andrzej Gondek, Fryderyk Młynarski oraz Łukasz Pietsch. Artyści, którzy wystąpią na scenie reprezentują różne style, ale łączy ich improwizacja teatralna na najwyższym poziomie. Polega na błyskawicznym, spontanicznym odgrywaniu na scenie tego, co widz zapragnie zobaczyć, bez scenariusza i wcześniejszych prób. Aktor musi wykazać się odwagą, refleksem, intelektem, sprawnością fizyczną i poczuciem humoru, by w kilka sekund wcielić się w postać, pokazać emocje i zaskoczyć widzów oraz kolegów na scenie. Zagrać „z głowy” bohatera wymyślonego przez widownię, w określonych przez nią okolicznościach i miejscu czy też zaśpiewać piosenkę na temat zaproponowany przez publiczność. To z pewnością niepowtarzalne przeżycie dla wszystkich uczestników spektakli. Widownia Festiwalu jest wielopokoleniowa, bawią się na nim dosłownie wszyscy: dzieci, dorośli, młodzież, osoby starsze, każdy kto ceni i rozumie inteligentny, często absurdalny humor. Hasłem tegorocznej edycji będzie „Powrót do przyszłości” bo tym razem nasz improwehikuł czasu zabierze wszystkich w niepowtarzalną podróż; spotkamy się z Szekspirem, wypijemy kawusię w przedwojennej kawiarence, a kto wie, może zobaczymy też, co nas czeka w przyszłości.
Impro to jazz w teatrze, to połączenie aktorskiego kunsztu z tym, co uwielbiamy najbardziej – komedią. Siłą sztuki jest apolityczność, sceniczna elegancja, kulturalny język, a nade wszystko fakt, że w sztuce impro rządzi Publiczność. To gwarantuje świetną zabawę. Ogrom pozytywnego myślenia, jakie płynie z impro, są biletem do naszej przyszłości. Nie przegapcie „improwehikułu”. Nad wszystkim będzie czuwać pomysłodawca i dyrektor artystyczna festiwalu, związana z Konstancinem Katarzyna Michalska oraz tradycyjnie grupa AB OVO.

Program:

SOBOTA 25 SIERPNIA

17.00-19.30 WYSTĘPY TEATRÓW IMPROWIZACJI

AFRONT

ORANŻADA NA MIEJSCU

PAPTAK

BILETY W CENIE 20 zł

20.30 MECZ IMPRO AB OVO & ŁOWCY. B

BILETY W CENIE 60 zł

22.00 DISCO GIRLS

WSTĘP WOLNY

NIEDZIELA 26 SIERPNIA

17.00-19.30 WYSTĘPY TEATRÓW IMPROWIZACJI

COMEDY IMPRO BANDA

DAMY NA PANY

BCA FLASH

BILETY W CENIE 20 zł

20.30 MUSIC IMPRO SHOW

BILET W CENIE 60 zł

Więcej informacji na stronie festiwalu 321impo.pl

Sprzedaż biletów

kasa w KDK wtorek – piątek godz. 12:00-18:00 oraz w dniu imprezy, 2 godziny przed wydarzeniem
na stronie http://www.konstancinskidomkultury.pl/index.php/bilety
Zniżki:
Zniżki obowiązują wyłącznie przy zakupie biletów w kasie KDK, za okazaniem odpowiednich dokumentów:

Karta Dużej Rodziny
Karta Mieszkańca
Dla Seniorów 15%
KDK informuje, że przy zakupie karnetów obejmujących wszystkie wydarzenia Festwialu 321 IMPRO, nie obowiązują następujące zniżki:

Karta Dużej Rodziny
Karta Mieszkańca
Dla Seniorów 15%