dodano: 24 lipca 2017

Festiwal 321 impro – Konstancin Jeziorna – edycja VII

Nasz tegoroczny festiwal powstał w kuluarach poprzedniej edycji. Nasze rozmowy z Państwem, naszymi Widzami zaowocowały tym właśnie programem. Państwa sugestie, opinie, a nawet życzenia były dla nas inspirujące. To ważne , że dziś utożsamiacie się z festiwalem. Dzięki Wam i Waszym głosom otrzymaliśmy wspaniałą, nobilitującą nas nagrodę „ Perłę Mazowsza” w kategorii najlepsze wydarzenie kulturalne regionu. Nazwa nagrody zobowiązuje. Jest nam niezmiernie miło przedstawić Państwu Perły tegorocznej edycji, niektóre wręcz dosłownie.

Nasze zaproszenie przyjęło Mumio. Tak! Mumio!. Co za radość. Będą Państwo mogli zobaczyć Ich wspaniały spektakl „Kabaret Mumio” ( dla niewtajemniczonych: Oni nie są kabaretem, to tylko tytuł spektaklu). Ale jak to u nas musieliśmy zaprosić ich do wyjątkowego projektu. „Impro skrzydła wyobraźni czyli koncert piosenki przedmiotowej” to połączenie ich osobliwego bytu scenicznego, niedefiniowalnego z Teatrem AB OVO. Cała poezja, która nas kształtowała : Kabaret Starszych Panów, Młynarski, Kofta, Osiecka, Grechuta i wielu wielu innych będzie duchowym fundamentem tego ulotnego koncertu. Oczywiście decydujący kierunek nada Publiczność.

Dla odważnych mamy nie lada wyzwanie. „Twoje 15 minut” to sceniczne zaproszenie Lee White. Każdy kto zapragnie będzie miał jedyną i niepowtarzalną okazję zagrać z mistrzem improwizacji. A być mistrzem w impro oznacza tak grać na kogoś aby to właśnie on był Mistrzem. Odwagi a nie pożałujecie.

W tym roku spektakle grupowe i duety. „Poławiacze pereł” (a więc dosłownie perły!) przyjadą z niesamowitym spektaklem „ W nowym kinie” łączącym teatr, film i improwizację. Grupa MIA100W (czyt. miastowu) lubi eksperymentować. Impro nie zawsze musi śmieszyć. Może dziwić, irytować, poruszać…Musical improwizowany w duecie ? Proszę bardzo: Nieregularnik na 3 nuty. Będą Dwie Siostry z Bydgoszczy i Dwaj Panowie z Wrocławia. I zastanawiamy się czy trzeba Państwa zapraszać czy to już tylko formalność a biletów jak zwykle będzie za mało?
26go i 27go sierpnia Konstancin- Jeziorna należy do Was. Przybywajcie do jedynego alternatywnego uzdrowiska kulturalnego.