dodano: 27 stycznia 2017

Warsztaty IMPRO z Wojtkiem Medyńskim

Warsztaty IMPRO – czyli aktorski skok na bungee !
Kreatywność, bycie tu i teraz, słuchanie, czujność, spontaniczność, nieprzewidywalność, umiejętność odnalezienia się w każdej sytuacji w filmie, w teatrze czy w życiu to tylko kilka profitów jakie daje IMPRO!
W USA praktycznie każdy aktor czy aktorka zna i ma doświadczenia związane z improv, gdyż jest to podstawa w pracy w filmie i w teatrze. W Kanadzie zajęcia z improv są prowadzone już w szkołach średnich.

Gdy 7 lat temu zacząłem swoją przygodę z improwizacją czyli improv lub bardziej po polsku impro, nie przypuszczałem, że zmieni to całkowicie moje podejście do życia.
Dziś wiem jedno, że bez względu na to jaką obrałeś drogę zawodową to IMPRO na bank Ci się przyda.
Gorąco polecam poznanie tajników IMPRO wszystkim, a w szczególności aktorom!
Ktoś kiedyś powiedział, że wszyscy jesteśmy aktorami, ponieważ nasze kulturowe zasady, konwenanse i cała reszta życiowych nakazów i zakazów powoduje, iż często nie możemy reagować i zachowywać się w 100% tak jakbyśmy w głębi ducha chcieli!
Zatem jeśli wszyscy jesteśmy aktorami, a życie nas notorycznie zaskakuje, przez co bardziej lub mnie musimy improwizować, to dlaczego nie robić tego świadomie i PROfesjonalnie…?

Trzy główne zasady IMPRO, nad którymi będziemy pracować to AKCEPTACJA, SŁUCHANIE i KREATYWNOŚĆ!
A jeśli dodam, że to wszystko jeszcze doprawimy DOWCIPEM I HUMOREM to możesz sobie wyobrazić, że rozwijanie się w takich warunkach jest o wiele szybsze i łatwiejsze!

Warsztaty będą się odbywać raz w tygodniu w środy w godz. 18:00 -21:00 przez 5 miesięcy czyli w sumie 20 zajęć na ul. Krzywickiego 34 lok. 224.

Planowanych jest 20 spotkań czyli w sumie 60 godzin intensywnej pracy przepełnionej humorem, dzięki czemu przyswajanie wiedzy i rozwój będzie czystą przyjemnością.

Zgłoszenia proszę wysyłać na mail: str8.2.medynski@gmail.com

PLAN WARSZTATÓW :
/na każdy z temat z poniższej listy poświęcimy 2 spotkania czyli 6h/


1. IMPROLOG czyli wstęp do improwizacji!
Poznasz gry rozgrzewkowe dzięki którym ulepszysz szybkośc skojarzeń i reakcji a do tego zaczniesz zaufać swojemu mózgowi. Dowiesz się rownież jakie są trzy główne zasady impro oraz poznasz pierwsze gry sceniczne.

2. PIERWSZE SŁYSZĘ !
Słuchanie i słyszenie to jedna z najtrudniejszych umiejętności jaka jest niezbędna w improwizacji. Czas spowolni podczas rozmów i umożliwi dokładniejsze, głębsze, pełniejsze i bardziej aktywnie słuchanie.

3. TAK I … ?!
Przekonasz się jak niesamowitą historię można zbudować dzięki jednej kwestii : tak i… czyli akceptowaniu wszystkiego co zaproponuje partner lub grupa. Przełamiesz strach przed oddaniem kontroli i zaufasz innym.

4. MINUTA CISZY…
Cisza na scenie może przerażać szczególnie gdy zaczynasz i jesteś sam. Nauczysz się pracować z przestrzenią tak aby pusta scena nabrała kształtów wymyślonej przez ciebie lokalizacji. Poznasz pierwszy z pięciu etapów sceny czyli : platformę .

5. SKĄD TY MIESZKASZ ?
W Impro to Ty decydujesz o tym kogo zagrasz. Przekonasz sie jak wiele różnorakich bohaterów możesz i potrafisz zagrać. Nauczysz się podejmować szybkie i trafne decyzje a’propos swojej postaci.

6. ATRAKCYJNY INACZEJ
Czyli bohater contra bohater. Nauczysz sie jak w prosty sposób stworzyć diametralnie inną postać niż ta ktora zaproponował Twój partner. Do tego przekonasz się jakie grać wykorzystując te różnice.

7. CZUJNY JAK WAŻKA
Czujność to podstawa! Każdy przypadkowy gest, mina czy pomyłka może być tym na czym zbudujesz niepowtarzalną i przezabawną scenę. Rzecz w tym by tego nie przegapić.

8. TY SIĘ CHWALISZ CZY SIĘ ŻALISZ ?
Od smutku do radości, od wściekłości do miłości a do tego napięcie , pauza i spojrzenie czyli wszelkich EMOCJI odcienie. Na codzień blokujeme nasze emocje, a tu je w końcu uwolnisz.

9. NAPIĘCIE CZY NA PALCACH…?
Napięcie lub problem czynią scenę ciekawszą . Dowiesz sie jak znależć z pozoru błachy powód i jak go potem podbić/rozbuchać do gigantycznych rozmiarów. Wbrew pozorom to wcale nie jest to takie proste !

10. SIAŁA BABA MAK A TO BYŁO TAK…
Budowanie historii. Dowiesz się jak dostrzec, który z wątków
powstałych scen jest najciekawszy i jak go rozwijać. Jak zbudować ciekawą historię w kilku róźnych scenach. Będzie to wprowadzenie na wyższy szczebel impro czyli do długiej formy.

11. SHOW MUST GO ON
Warsztaty zakończymy występem przed publicznością!

CENNIK :
Opłata za 1 zajęcia (3 godz.) – 100 zł
Opłata za 4 zajęcia (12godz.) – 350 zł /1 zajecia – 87,50 zł/
Opłata za 20 zajęć (60 godz.) – 1500 zł /1 zajęcia – 75 zł/

Zgłoszenia proszę wysyłać na mail: str8.2.medynski@gmail.com